Vasario 28d. 7 klasės mokiniai dalyvavo integruotoje fizikos ir dailės pamokoje "Spalvų maišymo fizika. Skirtingų spalvų šviesų ir dažų maišymas“. Pamokos tikslas buvo išsiaiškinti, kuo panašus ir kuo skiriasi spalvų pasaulis mene ir moksle.

Kartodami praėjusioje fizikos pamokoje įgytas žinias mokiniai prisiminė, kokios yra pagrindinės spalvos fizikoje ir sužinojo apie pirmines spalvas dailėje. Naudodamiesi pagrindinėmis spalvomis mokiniai turėjo išgauti papildomas spalvas. Po to atliko kūrybinę užduotį: naudodamiesi spalvų ratu, nutapyti darbą pirminėmis ir antrinėmis bei tretinėmis spalvomis. Šioje pamokoje mokiniai galėjo nusakyti spalvų prigimtį, palyginti spalvų modelius, o mokytojos atskleidė gamtos mokslų tarpusavio ryšį, tą patį reiškinį nagrinėjant skirtingu požiūriu.

Šios pamokos metu mokslą ir meną sujungė dailės mokytoja Rūta Jonelienė ir fizikos mokytoja Aldona Zenevičienė.

2024-02-28