Lapkričio 6 – 10 dienomis gimnazijoje buvo vykdomos tarptautinio NordPlus Junior projekto ,,Encourage educational collaboration and cultural competences” veiklos. Projekto tikslas – pagerinti bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas tarp skirtingų šalių remiantis kultūriniais ypatumais, bei dalyvaujant pamokose už klasės ribų, įgalinant tarpdalykinę integraciją. Mokykloje viešėjo moksleiviai bei mokytojai iš Aglonos vidurinės mokyklos (Latvija) ir Kiltsi pagrindinės mokyklos (Estija).

Pirmą viešnagės dieną moksleiviai susipažino vieni su kitais, pasidalijo įspūdžiais. Per antrą ir trečią projekto dienas, keliavo po Alantos miestelio lankytinas vietas, vyko į Anykščius, kur aplankė Puntuko akmenį, vaikščiojo medžių lajų taku, lipo į ,,Laimės žiburį“. Projekto dalyviai vyko į Molėtų Etnokosmologijos muziejų, pasivaikščiojo "Tarp žvaigždžių“ ir  "Keliavo laiku“. Molėtų turizmo ir verslo informacijos centre dalyvavo interaktyvioje krašto pažinimo ir istorijos pamokėlėje.

Ketvirta projekto diena prasidėjo kelione į Kernavę. Vėliau vyko į Trakus, kur Dominykas, Karolina ir Vakaris labai įdomiai, paprastai ir aiškiai supažindino su nuostabiai gražia vietove.

Projekto veiklų savaitė baigėsi darbu grupėse atsakant į apibendrinimo klausimus. Vėliau mokiniai pristatė ir pakomentavo savo atsakymus. Svečių mokytojos buvo sužavėtos Dominyko ir Karolinos svetingumu. Sėkmingai sudalyvavę pradinukų suorganizuotoje ,,Pyragų dienoje“ svečiai atsisveikino ir išvyko namo. Projekto veiklos tęsinys vyks Latvijoje Aglonos vidurinėje mokykloje. Projekte dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai: Lėja, Mantė, Ramunė, Arijus, Matas, Mantas, Ugnius, Dominykas, Karolina ir Vakaris, bei mokytojai Ingrida Ivanauskaitė, Jūratė Petrauskienė ir Vytautas Šerelis. Dėkojame visiems prisidėjusiems.

Foto ir info mokytojos Ingridos

2023-11-20