Kovo 20-27 d. gimnazijoje vyko LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĖ „Kad mūsų žodis neverktų“

Pirmą dieną visi 1-III g klasių mokiniai buvo pakviesti į dailyraščio konkursą „Dailus raštas akį glosto“. Antrą dieną 1-III g kl. dalyvavo diktanto konkurse „Rašom 2023“.

Trečią savaitės dieną priešmokyklinukų grupė rinko ir piešė gražiausią žodį, o penktokai per anglų kalbos pamoką ruošė projektą „Turtinu savo kalbą versdamas tekstą“. Tą pačią dieną vyko 1-III g klasėse mokinių sąsiuvinių patikra „Pasakytas žodis – sidabrinis, o parašytas...“.

Ketvirtą dieną 5 kl. mokiniai per muzikos pamoką dalyvavo projekte ,,Dainuojame tarmiškai“, o III g kl. ir 8 kl. rusų ir anglų k. pamokose ruošė projektus „Mokydamasis užsienio kalbos nepamiršk ir savosios“. Mokiniai kalbėjo apie tai, kad turime gerbti ne tik savo kalbą ir kultūrą, bet reikia būti tolerantiškiems ir kitos kalbos bei kultūros žmonėms. Tą pačią dieną 1-III g klasių mokiniai per lietuvių k. pamokas dalyvavo projektuose „Eik spardyt debesų“ ir „Nesisvaidyk žemčiūgais“ Mokiniai žodynuose aiškinosi fraziologizmų reikšmes, stebėjosi lietuviškais keiksmažodžiais, analizavo patarlių simboliką, bandė liaudies išmintį perteikti piešiniuose.

Penkta diena – Knygų atradimų diena! Pas pradinukus vyko susitikimas "Skaitau mažajam draugui”- juos aplankė gimnazistai skaitovai.

O 5-IIIg klasės dalyvavo knygų skaitymo akcijoje "Knyga nosį bado, knygos nemato“. Mokiniai ruošė asmenukes ir reklamavo įvairias – jiems vertingiausias – knygas. Mokytojai taip pat atrado ir skaitė K. Klimo "Mokytoją“.

Per įvairių dalykų pamokas mokiniai prisiminė ir pakartojo taisyklingą dažniausiai vartojamų dalyko terminų rašybą ir kirčiavimą. Chemijos pamokoje metu Ig kl. mokiniai kirčiavo cheminių elementų pavadinimus ir paruošė plakatą „Cheminiai elementai žmogaus organizme". 7 klasės mokiniai fizikos pamokos metu ieškojo kirčiuotų skiemenų fizikos užduotyse.

Taisyklingos kalbos padės mokiniams mokytis lankstinukas ,,Užteršta kalba taip pat baisi kaip užteršta upė“.

Visą savaitę mokyklos muziejuje veikė vadovėlių paroda „Laiko lapus pavarčius“ ir mokyklos bibliotekoje naujų knygų parodėlė "Atbėga knyga pas vaikus“.

Šeštoji diena. Greit ir turiningai prabėgo LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĖ . Džiaugiamės nuveiktų darbų gausa. Padėkos raštus gavo tvarkingiausiai sąsiuvinius prižiūrintys, taisyklingiausiai diktantus rašantys ir dailiausiai raideles riečiantys mokiniai. O priešmokyklinukams buvo padėkota už išrinktus ir iliustruotus gražiausius žodžius. Direktorė dėkojo už aktyvų visų bendruomenės narių dalyvavimą LIETUVIŲ KALBOS SAVAITĖS renginiuose ir palinkėjo nenutraukti gražios akcijos.

(Info mokyt. Reginos, foto mokyt. Ingridos)

2023-04-01