Mobilioji mokslinė laboratorija  Alantos gimnazijioje

Vasario 5 d. gimnazijoje lankėsi Kauno mokslininkai pagal ,,MoMoLab“ programą. Ši programa skirta labiausiai motyvuotiems mokiniams. 16 mūsų gimnazijos 7– 11 klasių mokinių buvo suskirstyti į dvi grupes ir turėjo atlikti po dvi užduotis.

I grupė, vadovaujama dr. Dianos Miškelytės, biologijos kabinete tyrė ,,Paviršinio vandens kokybę“. Jie kolorimetriniu metodu nustatinėjo nitratų, nitritų ir fosfatų kiekį Nemuno ir Girstupio vandenyse. Mokiniai sužinojo apie nitratų ir nitritų naudą ir žalą. Vadovė supažindino su azoto ciklu gamtoje ir nitrifikacijos pasekmėmis. Vėliau mokiniai  dar tyrė ir vandens kietumą.

II grupė, vadovaujama dr. Jūratės Šlapkauskaitės, mobilioje laboratorijoje mokėsi identifikuoti mikroorganizmus Gramo dažymo metodu. Pradžioje mokiniai buvo supažindinti su mikroorganizmų – konkrečiai bakterijų –  rūšimis. Po to buvo suskirstyti po du, gavo po bakterijų kultūrą ir dažydami Gramo metodu, turėjo nustatyti ar gram teigiamas, ar gram neigiamas bakterijas gavo. Šis darbas reikalavo kantrybės, kruopštumo ir atidumo. Nudažytas kultūras vėliau tyrinėjo pro mikroskopą.

Tikiuosi, kad šie bandymai padėjo geriau suprasti koks įdomus mokslininko tyrėjo darbas. Labai dėkojame už galimybę patirti pažinimo jausmą.

Biologijos mokytoja Jūratė Kašinskienė

BeFunky-collage 5111