Gruodžio 16 d. Alantos gimnazijoje vyko netradicinė pamoka-paskaita laikraščio ,,Varpas“ pirmojo numerio išleidimo 130-osioms metinėms ir J. Gaidamavičiui-Gaidžiui paminėti. Renginys buvo skirtas visai mokyklos ir miestelio bendruomenei, todėl džiugu, kad sulaukėme ir istorijai neabejingų vietos gyventojų.

Iki renginio pradžios visi norintys galėjo užsukti į mokyklos muziejų, kuriame taip pat yra nedidelė ekspozicija J.Gaidamavičiui-Gaidžiui atminti. Vėliau į aktų salę pakvietė alantiškis, gimnazijos absolventas, istorikas bei kraštotyrininkas Gintautas Šeikis. Jis paruošė nuostabų pristatymą apie taip pat Alantos krašto sūnų, Lietuvos gydytoją, prozininką, publicistą, Varšuvos lietuvių  studentų draugijos „Lietuva“ įkūrėją, na ir žinoma, "Varpininką“ Joną Gaidamavičių–Gaidį ir jo indėlį į laikraščio ,"Varpas“ gyvavimą.

Po paskaitos vyko protmūšis ,,Varpo dūžiai Alantoje“. Malonu, kad jame smagiai sudalyvavo ir vyresnieji alantiškiai. Tiek nugalėtojai, tiek visi dalyvavusieji buvo apdovanoti maloniomis dovanėlėmis, kurias įteikė Alantos bendruomenės pirmininkė Dalia Žygelienė.

Dėkojame mokyklos direktorei, pakvietusiai G.Šeikį paskaityti paskaitą, istorijos mokytojai Daliai R. ir jos pagalbininkams Martynui Ž., Enrikai K., Erikai D. ir Monikai P. už protmūšio organizavimą, ir Daliai Ž., už pagalbą organizuojant renginį ir prizus.

(Info ir foto Ingridos Ivanauskaitės)

2019-12-16