Kasdien naudojamės įvairiais elektros prietaisais: mobiliuoju telefonu, kompiuteriu, televizoriumi ar plaukų džiovintuvu. Kad šie prietaisai, darantys gyvenimą patogesnį, imtų veikti, tereikia elektros lizdo ir vieno rankos judesio. O štai elektros kelias į mūsų namus – sudėtingesnis. Kodėl taip yra? Atsakymo ieškojome dalyvaudami paskaitoje „Elektros ir dujų kelias į mūsų namus“. Į ją mus šiandien (balandžio 16 d.) pakvietė buvusi mūsų gimnazijos mokinė - AB „Lietuvos energijos“ įmonių grupės AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ Tinklų plėtros skyriaus vyr. inžinierė - Agnė Jasiulionytė.

8 ir I-IIIg kl. gimnazistai sužinojo, kaip ir kur gaminama elektra, kaip ji perduodama vartotojams Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, klausėsi apie dujotiekius ir kompresorines stotis, esančias Lietuvoje. Mokiniai prisiminė, kodėl ir kaip reikia elektrą taupyti, kaip tinkamai pasiruošti artinantis audrai bei kaip pasirūpinti savo, šeimos narių ir namų saugumu. Klausytojai sužinojo, ką daryti užuodus dujų kvapą. Savo žinias gimnazistai įtvirtino žiūrėdami AB „Energijos skirstymo operatoriaus“ sukurtus edukacinius filmukus.

Manau, kad šios pamokos paįvairino mano kasdieninį darbą, o gimnazijos mokiniai praplėtė akiratį, geriau suvokė fizikos, kaip dalyko, svarbą kasdieniniame gyvenime, linksmai praleido pirmadienį šiek tiek kitokiose fizikos pamokose.

Informaciją paruošė fizikos mokytoja A. Zenevičienė

2018-04-16-1  2018-04-16-2