Kiek sveria pradinuko kuprinė

Kovo 7 d. septintos klasės mokiniai - Simona, Augustas ir Dominykas pradinukams pristatė projekto „Kiek sveria pradinuko kuprinė?“ rezultatus.

Projekto metu septintokai svėrė pradinukų kuprines, skaičiavo ar kuprinių svoris atitinka Higienos normas. Projekto organizatoriai nustatė, koks kuprinės tipas: ar kuprinė su vienu diržu, su dviem diržais ar tik su rankena, domėjosi, koks jos nešiojimo būdas: ant abiejų pečių ar ant vieno peties, o gal reikia neštis rankoje. Septintokai stebėjo, ar ant kuprinės yra atšvaitas. Projekto organizatoriai įvertino pastebėjimus ir pateikė pradinių klasių mokiniams patarimus, kokią kuprinę rinktis ir kaip ją nešioti. Štai jie:

• Kuprinės svoris turi sudaryti 10 procentų vaiko svorio.
  • Tuščia kuprinė turi sverti: pradinių klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 700 g, vyresniųjų klasių moksleiviams – ne daugiau kaip 1000 g.
  • Nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau juosmens.
  • Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai.
  • Rinkitės mokyklinę kuprinę, turinčią du reguliuojamo ilgio plačius paminkštintus diržus. Visada užsidėkite diržus ant abiejų pečių.
  • Sunkiausius daiktus dėkite į tą kuprinės dalį, kuri yra arčiausiai nugaros. Tvarkingai juos sudėkite, kad jie neslidinėtų po kuprinės vidų.
  • Kasdien peržiūrėkite kuprinės turinį ir susidėkite tik tai dienai reikalingus daiktus.

Pradinių klasių mokiniai labai įdėmiai klausė ir atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus.

Fizikos mokytoja A. Zenevičienė

BeFunky-collage 03-08