Europos kultūros paveldo dienos paminėjimas gimnazijoje

Alantos gimnazijos istorijos būrelio „Istorijos laboratorija“ nariai ir besidominantys Lietuvos istorija kartu su Molėtų gimnazijos mokiniais, paminėdami Europos kultūros paveldo dieną, rugsėjo 18 d. išvyko į ekskursiją „Architektūros stilių kaita Panemunės pilyse”.Kelionė buvo finansuojama Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, mokykloms laimėjus bendrą projektą.

Kelionės metu mokiniai susipažino su praėjusių amžių pilių ir rūmų statybos technologijomis, sudėtingais restauravimo darbais ir kultūros paveldo pastatų išsaugojimo problemomis, dalyvavo edukacinėse programose.

Ekskursijos metu aplankėme šiuos objektus: Renesansinį Raudondvario dvarą, ant Seredžiaus (Palemono) kalno ieškojome romėnų pėdsakų, žvalgėmės nuo Raudonės pilies bokšto, Panemunės pilyje ieškojome lobio, Veliuonoje ieškojome Gedimino kapo.

Istorijos mokytoja Dalia Rudėnienė

BeFunky-collage