Gruodžio 18 d. 5-8 ir Ig-IIIg klasių mokiniams organizuotos edukacinės pamokos ,,Meno geometrija“, kurias vedė VšĮ Projektų studija edukatorės.  Kokį meno kūrinį galima gauti naudojant tik trikampį, kvadratą ir apskritimą? Ką mąstė Kandinskis, kurdamas savo genialius kūrinius? Nuo pirmų pamokų minučių buvome intriguoti ir įtraukti į veiklas.

Užsiėmimo metu moksleiviai sužinojo, kad menas ir mokslas eina koja kojon jau ne vieną šimtmetį, suprato, kad pačios savaime geometrinės formos nėra meniniai sprendimai, tai greičiau įrankiai ir priemonės, kuriuos naudoja menininkas. Kalbėta apie perspektyvą, proporcijas, aukso pjūvį. Buvo naudojama dailininko A. Varno parengta metodika piešimo įgūdžiams ugdyti. Užsiėmimo metu moksleiviai kūrė piešinius, naudodami tik geometrines formas. Kiekvienas moksleivis, naudodamas akvarelinius pieštukus ir komponuodamas skirtingų geometrinių formų detales, sukūrė piešinį.

Šis užsiėmimas patiko visiems: ir mėgstantiems dailę - jie gavo dar vieną įrankį kūrybai, ir tiksliųjų mokslų atstovams - jiems nereikės mokytis piešti, reikia tik panaudoti savo mėgstamas geometrines formas ir jų kompozicijas.

(Info fizikos mokytojos A. Zenevičienės, foto I.Ivanauskaitės)

2019-12-18 meno