Lapkričio 22-os dienos pavakarę, II g klasės gimnazistai ir III g fizikai rinkosi į mokyklos kiemelį ir važiavome į Etnokosmologijos muziejų stebėti naktinio dangaus. Deja, oras nelepino ir debesys neleido mums pažvelgti į žvaigždes, kurios padeda pajausti milžiniškus Visatos atstumus, skirtingus dydžius. Ekskursijos vadovas mums vedė pamoką „Nuo Žemės iki Visatos pakraščių“. Apžiūrėjome 80 cm skersmens teleskopą, susipažinome su kupolo ir teleskopo veikimu. Po to, pristatė skirtingus žmogaus, žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu, kokie buvo senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška ir kokios mūsų civilizacijos ateities galimybės. Nors šį kartą nepamatėme žvaigždžių dangaus skliaute, bet ekskursijos vadovas padėjo geriau pajausti Etnokosmologijos muziejaus unikalumą, ryšį su Kosminiu pasauliu.

Fizikos mokytoja A. Zenevičienė

2019-11-22-collage 3