Naujienos

Čikagoje jos kaimynės buvo dvi lietuvės, kurios labai ilgėjosi savo tėvynės ir dažnai pasakodavo Kristinai apie ją. Bet Kristina negalėjo rasti Lietuvos pasaulio žemėlapyje, jos tiesiog ten nebuvo. Tačiau viskas pasikeitė 1990-aisiais metais, kuomet žodžiai pakeitė istoriją, pakeitė ne tik Lietuvos, bet viso pasaulio istoriją. Būtent žodžiai suteikė lietuviams galią pakeisti istoriją.

Pasaulyje yra apie 6000 kalbų, ir kiekviena jų atveria duris į naują pasaulį. Per šventinę pamoką moksleiviai išmoko pasisveikinti ir padėkoti norvegiškai, itališkai ir prancūziškai. Norvegų kalbos dėstytoja Sigita Rackevičienė papasakojo, kuo įdomi norvegų kalba ir kodėl verta jos mokytis. Antanina Ukhnaliova, baltarusė, studijuojanti Italijoje, pristatė įdomių faktų apie italų kalbą bei Italijos kultūrą ir parodė moksleiviams, kokie yra populiariausi temperamentingųjų italų gestai ir ką jie reiškia. Iš Benjamin Boisard, atvykusio iš Normandijos šiaurės Prancūzijoje, moksleiviai sužinojo, kad prancūziškai kalba net 274 milijonai žmonių, tačiau ši kalba įvairiose pasaulio vietose labai skirtinga. Benjamin taip pat pristatė iškilius prancūzų rašytojus bei stereotipus apie prancūzus, kurie, pasirodo, neretai būna visiškai klaidingi.

Tikimės, kad Europos kalbų diena įkvėps gimnazistus mokytis užsienio kalbų, nes kiekviena kalba – didžiulis turtas, kuris suteikia mums galią ne tik pažinti kitas kultūras, bet ir keisti pasaulį ir daryti jį geresniu ir gražesniu.

Mykolo Romerio universiteto Humanitarinių

mokslų instituto docentė Sigita Rackevičienė

Visos teisės saugomos © Alantos Gimnazija 2013