Kovo 18 dieną Prienų ,,Žiburio“ gimnazijoje vyko Lietuvos respublikos gimnazijų ir bendrojo ugdymo vidurinių mokyklų jaunųjų kalbininkų konkurso ,,Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“, skirto kalbininkams J.Kazlauskui ir A.Lyberiui atminti, baigiamoji šventė. Į ją pakviesta ir mūsų gimnazijos mokinė Rasa Panavaitė. Šventė prasidėjo mokinių darbų aptarimu. Vertinimo komisijai atsiųsta darbų iš įvairių Lietuvos mokyklų: Radviliškio, Palangos, Kauno, Prienų, pirmą kartą ir iš Alantos. Šventės organizatorės lietuvių kalbos mokytojos džiaugėsi, kad sulaukė nemažai dalyvių: atsiųsta 14 esė apie kalbą ir 9 kalbos tiriamieji darbai. Juos aptarė Prienų ,,Žiburio“ gimnazijos mokytojos, išsakė pastebėjimus, džiaugėsi gražiomis mintimis apie kalbą, skatino ir toliau rašyti. Jaunųjų kalbininkų tyrinėta mokinių pravardės, turistinių firmų tinklapių kalba, žymių žmonių kalbinė veikla. R.Panavaitės darbas „Tėčio ir senelių tarmės lyginimas“ už autentišką santykį su tarme apdovanotas I laipsnio diplomu. Po darbų aptarimo Vilniaus universiteto dėstytoja L.Vaicekauskienė skaitė paskaitą apie anglų ir rusų kalbų intarpus šiuolaikinėje kalboje.

Lietuvių kalbos mokytoja G.Jakučionienė